Hesabın Sahibi:
İNSANA DEĞER VEREN DERNEKLER FEDERASYONU

IBAN:
TR080020500000618675900007

Banka:
Kuveyt Türk

Lütfen açıklamaya adınızı, soyadınızı ve telefon numaranızı eklemeyi unutmayınız.

Bişr-i Hafi Sağlıklı Yaşam ve Eğitim Merkezi

Hayata yeniden tutunmak, maddenin karşısına manayı koyarak gerçek bir hakikat yolculuğuna çıkacak kardeşlerimiz için Bişr-i Hafi Yaşam ve Eğitim Merkezi’ni inşa ediyoruz.

Bişr-i Hafi Gençlik ve Dayanışma Derneği olarak, zamanımızın en büyük sorunu olan aile yapılanmasının eksik ve yetersiz kaldığı alanlarda, maddeye müptela gençlerimizi karanlıktan aydınlığa çıkarıyor, manevi dünyanın varlığını onlara aile sıcaklığında hissettiriyoruz. Bu vizyon ve misyonla çıktığımız yolda, hayattaki kendi yolculuğunu anlamlandırma noktasında arayış içinde olan kardeşlerimize çatı olacak kalıcı ve sürdürülebilir yaşam merkezi eserimizi hep birlikte desteklerinizle inşa ediyoruz.

Yola çıkarken bir gayemiz vardı! Yaşadığımız çağın büyük imtihanlarından biri durumuna gelmiş, kendilerine, ailelerine ve toplumumuza büyük zararları dokunan kötü alışkanlıklara müptela olmuş insanları, içinde bulunduğu durumdan çıkarıp, eğitim, kültürel ve sosyal faaliyet çalışmalarıyla buluşturarak, ilk önce kendisine sonra ailesine ve topluma faydalı bireyler haline getirmek.

İşte şimdi bu amacımıza büyük fayda sağlayacak, yüzde yüz hayata dokunacak kalıcı eser projemize, el ele, gönül gönüle heyecanla başlıyoruz. Toplamda 60 kişiye en az 3 aylık periyotlar halinde ve yatılı olarak hizmet verecek olan Bişr-i Hafi Yaşam ve Eğitim Merkezi’nde kapalı yüzme havuzu, sauna, hamam, halı saha gibi etkinliklerin gerçekleşebileceği alanlar yer alacak.

Yüce Rabbimiz Kur’an-ı Kerim’de “Her kim bir canı kurtarırsa bütün insanları kurtarmış gibi olur.” (Maide-32) buyuruyor. İşte hayatın dağladığı kalpleri iyilikle sararak, hayata kazandırarak, kaliteli ve temiz bir yaşam sunmayı hedefliyoruz. Bu kapsamda kalıcı eser tesisimizde manevi danışmanların görev aldığı, tıbbi psikolojik destek veren çalışanlarımızın olduğu, yeni gelen kardeşlerimiz ile mevcutta bulunan arkadaşlarımızın ayrı ayrı hizmet gördüğü iki bölüm olacak. Yüzde yüz hayat projesine katkı sağlayacak eserimiz yemekhane, şadırvan, banyo gibi hizmet sunması ile birlikte namazların eda edileceği, seminer ve sohbet ortamına yuva olacak mescidi ile gençlerimizin maneviyatının daha da güzelleşmesine vesile olacak.

Geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin yeniden hayata kazandırılacağı, madde bağımlılığı ve diğer kötü alışkanlıklarla topyekün mücadele edileceği, gençlerimizin maneviyatın güzelliği ile buluşacağı, tıbbi ve manevi destek sağlanacağı kalıcı eserimiz sıcak bir yuva olacak. Siz de karanlıktan aydınlığa yolculuğa çıkacak kardeşlerimize çatı olacak projemize destek olarak bu anlamlı projede gençlerimizin temiz ve kaliteli bir yaşama merhaba demesini sağlayabilirsiniz.